Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nha Trang
Nha Trang Nha TrangNha Trang je hlavní město provincie Khanh Hoa (v polovině cesty mezi Danangem a HCMC) a považuje se za jedno z nejhezčích letovisek Vietnamu, někdy se mu říká „vietnamská riviéra“. Oblast je proslavená svými krásnými plážemi a tyrkysově průzračným mořem (neplatí v období dešťů). Pokud hledáte malé soukromé pláže, může Vás Nha Trang snadno zklamat. Přímo ve městě se nachází 6 km dlouhá bílá písečná pláž lemovaná kokosovými palmami. Severně od města leží Hong Chong Beach, což je ve skutečnosti několik pláží, které jsou však velmi znečištěné, takže návštěvu a koupání lze stěží doporučit. Ve městě se nachází několik vyhlášených restaurací specializovaných na ryby a plody moře.
Asi 50 km severně od Nha Trangu se rozprostírá pláž Doc Let s bílým pískem a postupným vstupem do moře. Na rozdíl od pláží v Nha Trangu je Doc Let mnohem klidnější, chodí sem spíše místní než cizinci, najdete tu soukromí a klid. Místní restaurace jsou proslavené vařenými kraby. Nedaleko pláže Doc Let se nachází ještě více opuštěná Jungle Beach.
Jestliže jste přívrženci šnorchlování, nenechte si ujít jednodenní výlety na blízké ostrovy – parádním šnorchlováním jsou vyhlášené Hon Mun nebo Hon Mot. V oblasti se vyskytuje na 400 druhů korálů, přičemž toto číslo patří k nejvyšším na světě, což beze sporu zajišťuje úžasnou podívanou. Navíc je zde za normálních podmínek viditelnost do hloubky 10 – 30 metrů. Nejhorší období pro potápění začíná koncem října a končí začátkem ledna.

Phan Thiet
Pláž Mui Ne Pláž Mui NeVe Vietnamu je Phan Thiet proslulé především výrobou tradiční rybí omáčky – nuoc mam, ale turisté znají toto středisko spíše jako přímořské letovisko nabízející spoustu zajímavých aktivit. Velkou atrakcí je beze sporu pláž Mui Ne, která je od města vzdálena 22 km východním směrem. Pláž je proslavená svými písečnými dunami, které se neustále mění vlivem větru. Některé duny dosahují až do výšky 30 metrů, můžete se tu procházet nebo se klouzat z vrcholu dolů (podobně jako na sněhu). Vděčným objektem fotografů je Doi Cat (Písečný kopec). V roce tu je většinou kolem 230 dní, kdy vítr fouká rychlostí větší než 22 km/h, což jsou skvělé podmínky pro windsurfing. Úplně nejlepší období je pak od konce října do konce dubna. V místě je několik serfových základen a půjčoven, kde si můžete půjčit prkna, plachty nebo si vyzkoušet kite-surfing.
Přímo ve Phan Thiet se nachází městská pláž a malý rybářský přístav. Lákadlem pro turisty je rovněž 18 jamkové golfové hřiště Ocean Dunes Golf Club, které se vine skrze pobřežní písečné duny a obklopuje ho tropická vegetace.

Danang a okolí
China Beach China BeachV okolí Danangu můžete navštívit několik půvabných pláží nebo si zajet do vodního parku, který je vybudován na ploše 10 hektarů. Na břehu Danangského zálivu se nachází Nam O Beach, kde můžete mj. ochutnat místní specialitu goi ca – něco na způsob vietnamského sushi.
China Beach bývá většinou nazýván 30 km dlouhý úsek pláží táhnoucí se od Son Tra skoro až k Hoi. An. Od centra Danangu je China Beach vzdálená asi 7 km. Pláže jsou pokryty bílým pískem a prozatím zůstávají nezdecimovány turistickým ruchem. Za nejkrásnější úsek se obecně považuje My Khe Beach, kde se však vyskytují nebezpečné spodní proudy, které jsou nejsilnější v zimě. Nejklidnější moře je v celé oblasti od května do července. Naopak pro windsurfing jsou tu obzvláště vhodné podmínky v období od poloviny září do konce prosince, kdy voda bývá neklidná a fouká silný vítr. China Beach byla v roce 1992 dějištěm prvních mezinárodních windsurfingových závodů ve Vietnamu.
Pláž Non Nuoc se táhne 5 km podél Mramorových hor. Přitažlivá je zejména čistota moře a vysoká viditelnost pod vodou. Oblast je známá velkým výskytem mořských řas, které jsou dokonce vyváženy do zahraničí.